ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

ایجاد یک حساب کاربری

پر کردن فیلدهایی که با ستاره (*) نشانه گذاری شده ضروری است.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
ایمیل *
تکرار ایمیل *

a-hoda.org

گزارش دومین همایش "معارفه دانشجویان جدیدالورود افغانستانی و پاسداشت تمدن بامیان باستان؛ اولین پایتخت فرهنگی سارک"

دومین همایش معارفه دانشجویان افغانستانی دانشگاه های اصفهان با حضور بیش از 200 دانشجوی جدیدالورود و 400 دانشجوی در حال تحصیل برگزار شد

دومین همایش معارفه دانشجویان جدیدالورود افغانستانی دانشگاه های اصفهان با هدف استقبال و آشنایی دانشجویان جدید الورود با دانشجویان در حال تحصیل و همچنین ایجاد شور و اشتیاق لازم برای تحصیل بهتر و هدف گذاری برای آینده تحصیلی شان به همت انجمن هم اندیشی دانشجویان افغانستان (هدا) صبح جمعه 17 مهرماه سال جاری در تالار دکتر شریعتی دانشگاه  علوم پزشکی اصفهان برگزار شد.

ادامه مطلب...

همایش "بامیان پایتخت فرهنگی سارک وجشن معارفه دانشجویان جدید الورود افغانستانی"

انجمن هم اندیشی دانشجویان افغانستان در اصفهان دومین همایش معارفه دانشجویان جدید الورود را برگزار میکند: دومین همایش معارفه دانشجویان جدیدالورود افغانستانی مقیم اصفهان با هدف استقبال و آشنایی دانشجویان جدید الورود با دانشجویان درحال تحصیل و همچنین ایجاد شور و اشتیاق لازم برای تحصیل بهتر و هدف گذاری برای آینده تحصیلی شان صبح جمعه ۱۷ مهرماه سال جاری در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تالار همایشهای دکتر شریعتی برگزار میگردد

ادامه مطلب...

گزارش چهارمین دوره انتخابات انجمن هم اندیشی دانشجویان افغانستان

هشتمین مجمع عمومی انجمن هم اندیشی دانشجویان افغانستان برای انتخاب چهارمین دوره انتخاباتشورای مدیریت و هیئت نظارت 20 شهریور با شرکت دانشجویان، اعضای شورای مدیریت قبلی، اعضای هیئت نظارت و هئیت موسس، کاندیداهای دبیر کلی، دبیر کمیته ها و کاندیداهای عضو نظارت، جمعی از متنفذین مردمی در اصفهان در سالن اجتماعات مدرسه سقادولتی راس ساعت 9 صبح آغاز و تا ساعت 2 عصر ادامه یافت.

ادامه مطلب...

آیین نامه چهارمین انتخابات انجمن دانشجویی هدا

انتخابات در همه ی جوامع نماد دموکراسی و دخالت مردم در سرنوشت جمعی می باشد، سازمان ها و تشکل ها نیز با برگزاری انتخابات سعی در شایسته سالاری و بهبود روند اجرایی خود را دارند تا از طریق یک انتخابات سالم هم کادر مدیریتی مشروعیت لازم را کسب کرده و هم اعضای عادی در تعیین اهداف و کارهای اجرایی دخالت لازم را داشته باشند.

انجمن دانشجویی هدا نیز در طول حدود چهار سال فعالیت خود تا کنون سه انتخابات را با موفقیت برگزار نموده است و سه شورای مدیریت مختلف، سه دوره هدایت انجمن را بر عهده داشته اند. با توجه به اتمام دوره ی سوم، شورای مدیریت، هیئت نظارت و هیئت موسس مصمم به برگزاری انتخابات دوره ی چهارم در تاریخ 16/5/1394 می باشند.

ادامه مطلب...

بیانیه تشکل های دانشجویی افغانستانی دانشگاه های ایران دررابطه با واقعه "جلریز"

بسمه تعالی

شهیدان در تمام دوران ها چراغ های هدایت برای جوامع بشری بوده اند و با پایمردی و ایثار درس عزت و سربلندی به مردم خویش می دهند. باشد که ما از راهی که آنها انتخاب کردند پند و عبرت گرفته و نسبت به سرنوشت جمعی خویش با آگاهی بیشتری تصمیم گرفته و اقدام کنیم.
سربازان شجاع و فداکار ملت درسنگرهای جلریز در مقابل دشمنان قهرمانانه ایستادند و جنگیدند و باعث افتخار و سربلندی تمام مردم افغانستان هست که چنین فرزندان دلیری را در دامن خود پرورش داده است. ملت قهرمان افغانستان، امروز در بوته ی آزمایشهای فراوان و همچنین دسیسه های داخلی و خارجی قرار دارند، باشد که از آنها سربلند بیرون آیند و راه عزت را همانند قهرمانان جلریز در پیش گیرند. شهیدان جلریز نماد صلح خواهی و مظلومیت مردم افغانستان در این برهه ی تاریخی و به عنوان سرمایه های معنوی ملت به حساب می آیند، و صیانت از خون این شهیدان بر دوش تمامی مردم افغانستان است. بر ملت افغانستان، جامعه ی مدنی و مسوولان امر است که تمام تلاش خود را به کار گیرند تا مقاومت و پایداری این شهیدان به فراموشی سپرده نشود.

ادامه مطلب...

انجمن دانشجویی هدا دومین هواپیمای بدون سرنشین خود را رونمایی کرد

                    

 انجمن دانشجویی هدا دومین هواپیمای بدون سرنشین خود را به نام سیرآسا در تاریخ بیست و هشتم ماه حمل سال جاری با حضور تعداد کثیری از دانشجویان، فرهنگیان و مهاجرین افغانستانی و مقامات سفارت افغانستان در سالن سرپوشیده شهید مطهری و با تشویق، شور و هیجان بسیار بالا رونمایی کرد که از مهمترین برنامه ها در جشنواره گل سرخ محسوب می شد. این جشنواره امسال به همت گروه جوانان مهاجر افغانستان برگزار گردید

ادامه مطلب...

حضورغرفه انجمن دانشجویی هدا دردومین جشنواره"گل سرخ"

جشنواره گل سرخ گامی است مؤثر در بزرگداشت آیین باستانی نوروز و معرفی فرهنگ چندهزار ساله ی کشورهای حوزه ی باستانی نوروز...
در این جشنواره غرفه های متعددی برای نمایش محصولات علمی، فرهنگی و سنتی کشورهای حوزه باستانی نوروز در نظر گرفته شده.
غرفه ی انجمن دانشجویی هدا (کارگروه هوافضا) با ارائه ی دست آورد های علمی دانشجویان افغانستانی مقیم اصفهان، منتظر حضور سبزتان می باشد.( رونمایی از دومین هواپیمای بدون سرنشین، ساخت کارگروه هوافضای انجمن هدا یکی از برنامه های مورد نظر است...)
مکان: تهران، فرهنگ سرای خاوران
زمان: 26 تا 28 حمل(فروردین) 1394

گزارش اکران فیلم"کهن یادگارسرزمین آزر"

در راستای آشنایی بیشتر دانشجویان و فرهنگیان با فرهنگ و آداب و  رسوم اصیل افغانستان (مخصوصا جامعه ی هزاره)، انجمن دانشجویی هدا اقدام به اکران فیلم"کهن یادگارسزمین آزر"درتاریخ 7فروردین درتالارهنرواقع درپارک لاله نمود.

ادامه مطلب...

هدا در یک نگاه

انجمن هم اندیشی دانشجویان افغانستان (هدا) از تشـکل های دانشجـویی مـستقل و متـشکل از دانشجویان و فرهنگیان مهاجر افغانستـانی در اصفهان است که هم اکنون در حوزه های مختـلف علمی، فرهنـگ ، تاریخ، ادبیـات، هنـر، ورزش و... به طور مستمـر و فعال، فعالیتهـای خود را ادامه مـی دهد. انجمن هدا در طول کمتراز سه سال فـعالیت خود با بیش از 500 نفر عضـو از دانشجـویان و دانـش آمـوختـگان و با هدف آگاهــی بخشی و ایجاد خــودباوری در جامعـه مهاجــر، موفق به برگـزاری همایش ها و نشست های مختلف در زمینه های گوناگون گردیده است و مسیــر خود در جهــت رشد و تعالــی جامعه افغانستان را با جدیت دنبال می کند.